Obřad v kapli – církevní obřad. Obřady v kapli spadají pod Římskokatolickou farnost Kardašova Řečice, kde je farářem a zároveň oddávajícím pan MGR. Ing. Jan Špaček. Obřad v kapli je možný pouze v případě, že nevěsta nebo ženich jsou katolíci. Kapacita kaple je max. 60 lidí (sedících + stojících). Hudba k obřadu je standardně živá a to v podobě varhaníka. Dle domluvy vám zajistíme květinovou výzdobu místa obřadu, průchod k oláři doplníme o koberec posypaný okvětními lístky, oltář vyzdobíme květinovými ikebany, židle mašlemi a vše do posledního detailu doladíme s květinou nevěsty i květinami ostatních hostů.

Cena obřadu:a83b19f55edbc9b6ba700ff7f9ab7fc1_1-27a

Pokud jsou oba snoubenci češi: příspěvek farnosti
Pokud je jeden ze snoubenců cizinec: příspěvek farnosti
Pokud jsou oba snoubenci cizinci: příspěvek farnosti


Obřad v zámku – civilní obřad. Civilní obřady na zámku Červená Lhota spadají pod matriku v Kardašově Řečici. Standardně je oddávajícím starosta obce pan Petr Nekut. Na zámku Červená Lhota je pro obřad vyčleněna místnost, kde se konají civilní obřady a kapacita této místnosti je 30 lidí (sedící + stojící). Hudba k obřadu je standardně reprodukovaná, ale taktéž jsou přímo v obřadní síni k dipozici varhany pro živou reprodukci a možností je také zajištění vlastní hudby k obřadu. Obřadní síň v zámku je sama o sobě zdobná, se zajímavým historickým interiérem, přesto vám rádi tento prostor vyzdobíme a doladíme přesně dle vašich představ a do jednoho tónu korespondujícím s celkovou výzdobou vaší svatby.

Cena obřadu:

Pokud jsou oba snoubenci češi: efcf446c4cbf09e28e65939e6ef9c21f_dsc_0279a
poplatek matrice 1 000 CZK + poplatek zámku 4 000 CZK
Pokud je jeden ze snoubenců cizinec: + 2 000 CZK
Pokud jsou oba snoubenci cizinci: + 3 000 CZK


Obřad v zámecké zahradě – civilní obřad. Zde je výhoda nelimitované kapacity a krásného výhledu na zámek Červená Lhota. Lze zde pořádat pouze civilní obřad. Pokud byste měli zájem o venkovní církevní obřad, je nutné zajistit si svého vlastního faráře. V případě špatného počasí se nabízí možnost svatební obřad automaticky přesunout do zámecké obřadní síně.

Pro svatební obřady v zámecké zahradě je standardně připraven stolek s květinovým aranžmá, 12 bílých židliček a vínový koberec.  Dále je možné zajistit další židle pro usazení Vašich hostů, živé okvětní lístky pro sypání družičkou na koberec, a na jeho konci pro umocnění atmosféry slavobránu zdobenou květinami nebo organzou.

 Cena obřadu:

Pokud jsou oba snoubenci češi: f00fb57f75b25d7617e239ff3c2cbbbe_2-04a
poplatek matrice 1 000 CZK + poplatek zámku 4 000 CZK
Pokud je jeden ze snoubenců cizinec: + 2 000 CZK
Pokud jsou oba snoubenci cizinci: + 3 000 CZK


Poplatek za obřad zahrnuje přípitek pro novomanžele bílým vínem. Je možné zajistit přípitek pro více osob, a bílé víno nahradit sektem nebo pravým šampaňským.

Hudba k obřadu je standardně reprodukovaná, ale nabízí se možnost výběru hudby vlastní. Pro vyznavače živé klasické hudby jsme schopni zajistit živý hudební doprovod (varhany, housle, viola, flétna…).

Překladatel obřadu: v případě, kdy jeden ze snoubenců nemluví a nerozumí česky, je zapotřebí na obřad zajistit účast tlumočníka. Bez jeho účasti nelze ze zákona prohlášení o uzavření manželství učinit.